Вукове награде за 2017. годину, које по 54. пут додељује Културно-просветна заједница Србије за изузетан допринос развоју културе у Републици Србији и на свесрпском културном простору, уручена је лауреатима у Председништву Србије у уторак, 6. фебруара 2018. године. Међу награђенима је и директор Народног музеја Ужице, Никола Гогић.
Добитници Вукове награде за 2017. годину су: Драган Бартула, сликар (Лозница), Бранислав Баћовић, привредник и мецена културе (Београд), Никола Гогић, музеолог (Ужице), Дечји културни центар Београд, Драган Драшковић, музеолог (Краљево), Драган Којић, културни посленик (Нови Сад), Боривој Попржан, сликар и графичар (Нови Сад), Дејан Савић, диригент и управник Народног позоришта у Београду, Јовиша М. Славковић, књижевник (Гуча) и Бранко Станковић, и новинар РТС-а (Београд).
Изузетна Вукова награда припала је Богословији Светог Кирила и Методија из Призрена, Галерији Матице српске (Нови Сад) и примадони Милки Стојановић.
Добитнике је поздравио министар културе и информисања Владан Вукосављевић приметивши да су вредни посленици културе добили признање које сведочи да је њихов рад препознат и вреднован високим Вуковим именом.
Никола Гогић, директор Народног музеја Ужице, је од 1980. стално запослен у Народном музеју у Ужицу на пословима директора Меморијалног комплекса Кадињача, да би 2009. године постао директор Музеја.
Био је дугогодишњи омладински активиста. У згради Спомен дома на Кадињачи био је иницијатор израде и презентације сталне музејске поставке „Раднички батаљон и борба на Кадињачи“ са сарадницима из установе и Војним музејом из Београда. У оквиру установе основао је издавачки центар „Кадињача“, чији је био и главни уредник. Издавачли центар „Кадињача“ објавио је преко 140 наслова из области историографије, књижевности и др, међу којима посебно место заузимају „Историја Ужица“ у два тома, сабрана дела Милутина Ускоковића, као и део завичајних стваралаца. Организатор је и промотер ужичког издаваштва на Међународном сајму књига у Београду и штанда Удружених издавача Златиборских округа. Од 1987. до 1989. године био је председник Скупштине меморијала Југославије.
Као секретар Туристичког савеза Општине Ужице организовао је истраживање и уређење Потпећке пећине за посетиоце, а две године је руководио цивилним делом аеродрома Поникве. Одлуком СО Ужице, организовао је радове на уређењу Шарганске осмице и истраживању и заштитити природних извора Мокре Горе. Руководио је радовима на изградњи зграде Историјског архива у Ужицу. У свом досадашњем раду највећи допринос дао је очувању споменичке баштине и заштите културних добара златиборског краја, а тиме и већег броја споменика везаних за значајне историјске догађаје и личности од интереса за Републику Србију. Био је члан Извршног савета Града Ужица задужен за културу. Добитник је више значајних награда и признања.
[ppgallery path=“vesti/160″]