Актуелно

Конкурс за објављивање радова у часопису Ужички зборник бр. 47

НАРОДНИ МУЗЕЈ УЖИЦЕ
Расписује

К О Н К У Р С
За објављивање радова у часопису УЖИЧКИ ЗБОРНИК бр. 47

Радови треба да садрже теме из области: историје, археологије, етнологије, историје уметности и музеологије које су значајне за културну, политичку и привредну историју западне Србије.
Радове доставити до 15. маја 2023. године. Касније приспели радови неће бити прихваћени за штампање у овом броју.
Обим радова је до два штампарска табака. Радове слати у електронској форми.
На конкурсу могу учествовати научни и јавни радници који проучавају наведене теме.
УРЕДНИК УЖИЧКОГ ЗБОРНИКА: Миливојевић Станојка, e-mail: nmuzejuzice@ptt.rs
За додатне информације:
Тел: 031/521 -360 и моб. 062/ 88 27 257

УПУТСТВО САРАДНИЦИМА:
Часопис Ужички Зборник (М 53) Народног музеја у Ужицу, објављује радове: студије, чланке, расправе, приказе, грађу, библиографију, који се односе на проучавање историјског и културног наслеђа Ужица и ужичког краја. Часопис је у процесу категоризације научних часописа за историју, археологију, етнологију, историју уметности, музеологију и конзервацију категорисан као научни часопис са коефицијентом M53.
Резултате свог научно-истраживачког рада аутори могу слати, без обзира на место боравка, уколико се ти радови односе на питања историјског развоја и процеса важних за проучавање историјског наслеђа западне Србије, али и на улоге познатих историјских личности из нашег краја и у ширем контексту проучавања српске националне прошлости.
Ужички зборник штампа се на српском језику, ћирилицом, са резимеима на енглеском и излази једном годишње.
Од сарадника се очекује језичка и стилска прецизност. Издавач рецензира и лекторише све текстове пре објављивања. За ставове изражене у текстовима који се објављују у Ужичком зборнику одговорни су искључиво аутори.

Заинтересовани сарадници треба да припреме своје текстове по следећем упутству:

  1. Рукописи треба да буду ограничени на 32 стране текста (два штампарска табака), укључујући све прилоге, осим када су у питању дневници, мемоари који се не могу делити.
  2. Научни рад треба да садржи: наслов, сажетак (апстракт), кључне речи (10−15), резултате истраживања, а поред фуснота на крају рада навести цитиране изворе и литературу по азбучном реду и резиме (до 300 речи). Приликом цитирања литературе користити: Чикаго стил. Пример цитирања из часописа „Токови историје“: Ристовић M. 2009. Положај жена у идеолошко–пропагандном речнику колаборационистичког режима у Србији у Другом светском рату. Токови историје (3): 20−32.
  3. Уз ауторово име треба да се наведе звање, положај и пуна адреса радног места и установе.
  4. Радови се не објављују уколико не прођу рецензију.
  5. У техничкој обради пожељно је користити рачунар са едитором MS Word у верзији 2003, 2007 и 2010 са ћириличним фонтом Times New Roman.
  6. На папиру формата A4 све маргине су 3 cm.
  7. Уз текст приложити фотографије снимљене у резолуцији 300 dpi и JPG формату. Фотографије треба да буду оштре и јасне.

Рукописи се шаљу на CD-у и један одштампани примерак са једноструким проредом (1.0), на адресу Народни музеј Ужице, Димитрија Туцовића 18, 31000 Ужице, или на e-mail: nmuzejuzice@ptt.rs
Уредник: Станојка Миливојевић, музејски саветник